23 kwietnia przedszkolaki miały niezwykłą okazję odkrywać świat nauki przez zabawę podczas wizyty w Hevelianum w Gdańsku. W ramach projektu unijnego "Gmina Trąbki Wielkie stawia na przedszkolaków" najmłodsi eksplorowali interaktywne wystawy, dotykając, doświadczając i ucząc się poprzez zabawę. Podziwiali rafę koralową i jej mieszkańców, wchodzili do igloo, malowali światłem, poznali ciekawostki nt. zwierząt oraz wzięli udział w warsztatach edukacyjnych nt. układu słonecznego.
Dzień pełen emocji zakończył się pysznym obiadkiem w postaci pizzy. To była wyjątkowa podróż w świat nauki, którą dzieci na długo zapamiętają!
Info. Foto. M. W.
Dziś przedszkole odwiedził wielkanocny zajączek. Zaskoczył przedszkolaki, chowając przed nimi paczki w zakamarkach szkoły. Po przywitaniu gościa piosenką, dzieci podekscytowane ruszyły na poszukiwania upominków. Było przy tym wiele radości, a wspomnienie tego dnia na pewno pozostanie z dziećmi na długo. Serdeczne podziękowania dla trójek klasowych, które jak zwykle nie zawiodły i zorganizowały dla dzieci piękne prezenty.
Info: K.K, Foto: M.W.
14 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III mieli możliwość przenieść się do orientalnego świata pełnego tajemnic, magii i wyjątkowych baśni poprzez uczestnictwo w musicalu Teatru Nowoczesnego z Krakowa pt. „Najpiękniejsze Baśnie Dalekiego Wschodu”, który był prezentowany w Multikinie w Gdańsku. Musical był bardzo interesujący. Wspaniale opowiedziana historia przybliżyła dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu oraz panujące dawniej zwyczaje i obrzędy. Ponadto uczniowie mogli podziwiać kolorowe kostiumy, cudowną muzykę, przepiękną scenografię i fantazyjne efekty świetlne. Podczas zabawy nie zabrakło wzruszeń oraz zachwytu tym co się działo na scenie.
Info. M. W. Foto. M. W.
W czwartek (10 kwietnia) odbyły się w Placówce Wsparcia Dziennego warsztaty wielkanocne, których tematem przewodnim była tradycyjna "Palma Wielkanocna". Wydarzenie to zgromadziło zarówno dzieci, jak i ich rodziców, którzy wspólnie mieli okazję przeżyć twórcze chwile, oddając się wspaniałej, świątecznej tradycji. Rodzice z wielkim zaangażowaniem i pasją zabrali się do pracy. Dzięki ich umiejętnościom oraz kreatywności, powstały przepiękne palmy, które stanowią nieodłączny element świąt wielkanocnych w naszej tradycji. Warsztaty były doskonałą okazją do integracji, wspólnego spędzania czasu oraz pielęgnowania lokalnych tradycji.
Info. Foto. M. W.
10 kwietnia gościliśmy wyjątkowych gości z Teatru "Krak - Art" z Krakowa, którzy zaprezentowali nam edukacyjny spektakl pt. "Zdrowo i kolorowo". Przedstawienie poruszyło niezwykle ważny temat - zdrowego stylu życia, odżywiania i ruchu. Dzięki interaktywnemu charakterowi przedstawienia, dzieci chętnie angażowały się w zabawne scenki i wspólnie z bohaterami odkrywały, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie. Barwne kostiumy i wesołe piosenki sprawiły, że każde dziecko z zainteresowaniem śledziło losy bohaterów.
Info. Foto. M. W.
3 kwietnia w Szkole Podstawowej w Pomlewie odbył się I Powiatowy Konkurs Językowo-Matematyczny „Maths in Everyday Life”.
Nasza uczennica Kinga Korkowska zajęła III miejsce!!! Gratulacje :)
Info. Foto. M. W.
25 marca uczennice naszej szkoły brały udział w wydarzeniu " Pomorskie pisanki ręcznie malowane". Ta wspaniała inicjatywa zintegrowała uczniów z wszystkich szkół naszej gminy. Powstały piękne prace, które zachwyciły wszystkich obecnych na wydarzeniu.
Info. Foto. Z. J.
25 marca przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Gofra. Dzieci utrwaliły zasady higieny podczas przygotowania i spożywania posiłku oraz nawyki kulturalnego zachowania przy stole. Dowiedziały się, z jakich składników powstaje ciasto na gofry, a także jakie urządzenia potrzebne są do ich wykonania. Następnie przedszkolaki zabrały się do przygotowania ciasta na gofry. Najatrakcyjniejszym punktem zajęć była degustacja deseru.
Info. Foto. M. W.
Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany jest również dniem kolorowych skarpetek. Założenie ich na swoje stopy jest znakiem solidarności z osobami chorymi. Skarpetki nie do pary mają symbolizować niedopasowanie społeczne i genotypowe, z kolei ich kolory tolerancję.
W naszej szkole zarówno uczniowie jak i nauczyciele nie zawiedli i założyli kolorowe skarpetki :)
Info. Foto. K.K.
Pierwszy dzień wiosny klasy 1 - 8 przywitały aktywnie na świeżym powietrzu.
Info. Foto. K. K.
Foto. M. W.
W piątek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Tuż po śniadanku przedszkolaki udały się barwnym pochodem nad staw, gdzie pożegnały zimę wraz z Marzanną. Dzieci próbowały odstraszyć zimę, śpiewając głośno piosenkę o Pani Wiośnie. Następnie przedszkolaki udały się na plac zabaw i czerpały radość ze wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.
Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni.
Info. M. W. Foto. M. W.
Dzieci obejrzały film edukacyjny o pierwszych oznakach Wiosny i o wiosennych przysłowiach.
Zapoznały się z książkami związanymi z tą porą roku i śpiewały piosenki o Wiośnie. Następnie
wraz z p. Ewą wybraliśmy się na spacer, aby poszukać oznak wiosny: przebiśniegi, stokrotki,
leszczyna, pąki na drzewach, śpiew ptaków.
Dziękujemy p. Ewie za ciekawe zajęcia :)
Info. Foto. B. U.
W czwartek 20 marca przedszkolaki postanowiły zasadzić bratki, które upiększą wejście do naszego przedszkola. Dla niektórych dzieci były to pierwsze ogrodnicze kroki. Akcja sadzenia kwiatków ma inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o otoczenie naszego przedszkola.
Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za dostarczenie sadzonek.
Info. M. W. Foto. M. W.
W marcu dzieci uczestniczyły w warsztatach plastyczno - technicznych i tworzyły odlewy gipsowe. Przedszkolaki podczas warsztatów poznały proces powstania odlewów gipsowych, począwszy od przygotowania masy gipsowej po gotowe odlewy. Mieszały łopatkami masę, nakładały ją do formy i wygładzały, by w każdej foremce był gips. Dzieci w trakcie warsztatów przygotowały samodzielnie gipsowe ozdoby, które po wyschnięciu pomalują farbami. Warsztaty stanowiły atrakcyjną i kreatywną formę edukacji artystycznej, która rozbudza dziecięcą wyobraźnię, rozwija sprawność manualną i pozwala rozwijać zdolności plastyczne.
Info. Foto. M. W.
Zajęcia w Bibliotece Publicznej w Mierzeszynie - 07.03.2025r. Już przedwiośnie. Na podstawie książki D. Melling "Miś Tuliś poznaje przyrodę" rozmawialiśmy o sposobach odkrywania przyrody. Wystarczy wybrać się na spacer
i uważnie się rozejrzeć oraz poszukać żyjątka w trawie, pod liśćmi, w kwiatach, stawie itd. Następnie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet dzieci wysłuchały okazjonalnych piosenek. Chłopcy podczas wspólnego tańca otoczyli kołem swoje koleżanki, aby okazać im swoją sympatię. Później wszystkie dzieci pokolorowały wiosenne kwiaty, którymi udekorowaliśmy bibliotekę. Ta piękna dekoracja przeznaczona jest dla wszystkich kobiet, małych i dużych, odwiedzających bibliotekę.
Dziękuję p. Ewie za ciekawe zajęcia. :)
Info. Foto. B. U.
Walentynki to coroczne święto przypadające na 14 lutego. Tego dnia na całym świecie ludzie przekazują sobie anonimowe kartki walentynkowe, aby wyrazić swoją sympatię. W klasie 2a również obchodziliśmy Walentynki. Było mnóstwo zabawy i radości z otrzymanych upominków.
Info. Foto. Zofia Jaromin
WALENTYNKI, czyli 14.02.2025r. Dzieci z kl."0" wraz z wychowawczynią wybrały się na kolejne zajęcia do Biblioteki Publicznej w Mierzeszynie. Dzieci wysłuchały opowiadania p. Bourgeois "Franklin i walentynki". Żółw Franklin zgubił swoje własnoręcznie wykonane walentynki dla przyjaciół. Wieczorem postanowił zrobić nowe kartki walentynkowe, aby je wręczyć następnego dnia swoim przyjaciołom. Ponieważ każdego dnia można okazywać gesty przyjaźni. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania wykonały piękne laurki w kształcie serc, które włożyły do siatki. Każde z nich wylosowało serduszko dla siebie. Nie zabrakło także walentynkowych piosenek, tańców i słodkości.
Dziękujemy p. Ewie za ciekawe zajęcia. :)
Info. Foto. Beata Ugowska