Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025, które odbędzie się 2 września 2024 r.
Harmonogram uroczystości przedstawia się następująco:
dowóz uczniów ( dla osób, które będą uczestniczyć we mszy) na godz. 8.oo
Warcz – godz. 7.17,
Domachowo – godz. 7.23,
Zaskoczyn - godz. 7.26,
Błotnia – godz. 7.36
Warcz – godz. 8.17,
Domachowo – godz. 8.23,
Zaskoczyn - godz. 8.26,
Błotnia – godz. 8.36
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci 3, 4 i 5 – letnie, które po raz pierwszy rozpoczynają przygodę z przedszkolem na dni adaptacyjne, które odbędą się w dniach 28-30.08.2024 r. w godzinach 9.00 – 11.00.
Prosimy o zabranie zmiennego obuwia dla dzieci.
Farby plakatowe zostaną zakupione w litrowych butelkach przez nauczyciela. Koszt zbiórki na farby 10 zł.
Pakiety książek zostaną zamówione przez wychowawców poszczególnych grup.
5, 6 - latki: pakiet książek: "Dobry pomysł" wydawnictwa WSiP.
3,4 - latki: pakiet książek: "Drużyna marzeń" wydawnictwa WSiP.
Wyprawka dziecka do przedszkola powinna być w jakiś sposób oznaczona. Ubranka mogą mieć haft lub doszytą tasiemkę. Inne przedmioty warto podpisać flamastrem. Ubranka na zmianę prosimy spakować do worka (worek taki jak na zmienne obuwie).
!!!UWAGA!!!
ZMIANY GODZIN KURSÓW AUTOBUSÓW
DNIA 21.06.2024 R.
W związku z zakończeniem roku szkolnego i niestandardowych godzin odjazdów uczniów do domu, informujemy o następujących zmianach:
LINIA 894 oraz 897- planowe kursy o godzinie 8:40 spod SP w Trąbkach Wielkich, zostaną przesunięte na godzinę 9:00, tym samym opóźniając przyjazd w innych miejscowościach o około 20 minut.
LINIA 891- o godzinie 10:20 z przystanku pod kościołem w Trąbkach Wielkich- MOŻLIWE opóźnienia.
LINIA 892 – kurs o godzinie 10:44 spod ZSP w Mierzeszynie, odbędzie się o godzinie 11:00, co spowoduje opóźnienie przyjazdu autobusu na innych przystankach o około 15 minut.
Uwaga!
Wójt Gminy Trąbki Wielkie ogłasza do dnia 15 lipca 2024 r. nabór wniosków na stypendium dla uczniów szkół podstawowych za osiągnięte wyniki w nauce. Uchwała, regulamin i wniosek znajdują się w załączniku. Wniosek wypełnia rodzic lub prawny opiekun.
https://trabkiw.ug.gov.pl/urzad/oswiata/
3 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do "Zagrody Kociewskiej" w Godziszewie. Na terenie gospodarstwa dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji m.in. poskakać na Skoczej Górze, pograć w mini - golfa, wejść na szczyt słomy, zjeżdźać na dmuchanych zjeżdżalniach, pojeździć retro autkami. Przedszkolaki miały okazję także dotknąć i pogłaskać różnego rodzaju zwierzęta w mini zoo. Na koniec wycieczki dzieci udały się do restauracji na pyszny obiad. W świetnych humorach maluchy wróciły do przedszkola.
Info. Foto. Malgorzata Wysiecka
Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się festyn podczas, którego na naszych uczniów czekało wiele atrakcji: balony, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn ,lody, hamburgery, dmuchańce, gry i zabawy. Pan dyrektor złożył życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Słoneczna pogoda i dobry humor sprawiły, że był to udany i wyjątkowy dzień.
Info. Zofia Jaromin, Foto. Małgorzata Wysiecka
Dzień Dziecka to ważny dzień dla wszystkich dzieci, tych małych i dużych. Serdeczne podziękowania dla Fundacji "Pan Władek" - Pani Marii i Pana Władysława Ornowskich, za przekazanie wspaniałych upominków dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Info. Foto. Zofia Jaromin
Dnia 29 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Czerniewie odbył się XXIII POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ZYGMUNTA BUKOWSKIEGO.
Szkoła ta corocznie organizuje konkurs recytatorski poezji tego niezwykłego POETY.
Rywalizację recytatorską uświetnili swoim przybyciem ważni goście:
- Starosta Powiatu Pruszcz Gdański – Pan Jarosław Karnath
- Zastępca Wójta Trąbki Wielkie- Pani Danuta Markowska
- Przewodnicząca Rady Gminy Trąbki Wielkie – Pani Marta Pleskacz
- prezes Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci ,,Pan Władek”- Pan Władysław Ornowski
W XXIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Zygmunta Bukowskiego udział wzięło 19 uczniów. Uczestnicy recytowali po dwa wiersze m.in. jeden obowiązkowy, wskazany przez organizatorów. Były to:„Moja prośba” – dla klas IV-V, a dla klas VI-VIII „Moja spowiedź” z tomiku „Ślad istnienia”. Drugim utworem był dowolny, wybrany wiersz z dostępnych w bibliotekach tomików poezji Zygmunta Bukowskiego.
Klasy starsze, czyli VII-VIII, reprezentowało 8 uczniów. Z naszej szkoły uczestnikami konkursu były uczennice - z kl.VI Zofia Gajewska a z kl.VII-Oliwia Dysarz.Oliwia piękną recytacją przykuła uwagę słuchaczy oraz jury i w swojej kategorii wiekowej zajęła 3.miejsce.
Przy ocenie recytacji komisja brała pod uwagę: płynność, dostosowanie tempa do treści, barwę głosu, intonację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie i dostarczył słuchaczom niezapomnianych wrażeń. Wielu z nas wzruszyło się...
Gratulacje dla naszych uczennic!
Info. Foto. Danuta Panikowska
29 maja odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Matki i Dzień Ojca. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 z dużym zaangażowaniem przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich oraz tanecznych. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców można było zauważyć wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.
Info. Foto. Małgorzata Wysiecka
22 maja klasy starsze miały wycieczkę do Fromborka. Odwiedziliśmy miejsca związane z naszym wielkim uczonym, człowiekiem renesansu Mikołajem Kopernikiem. Zwiedziliśmy muzeum, planetarium oraz katedrę z grobem słynnego astronoma oraz wysłuchaliśmy koncertu organowego. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o układach planet i gwiazd, wszak to Kopernik "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię...".
Info. Foto. Ewa Kuliczkowska - Gosk
Uczniowie klasy VI i VIII wzięli udział w dziesiątej edycji Odjazdowego Bibliotekarza. W Dworku w Kleszczewie czekały na nas kiełbaski z grilla i zajęcia z parzenia leśnych naparów. Nie zabrakło upominków od fundacji Pan Władek. Wszyscy w obie strony jechali z uśmiechem na twarzach. Kondycja uczniów i opiekunów jest wyśmienita :)
Info. Foto. Katarzyna Koss
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu zaprosił przedstawicieli Samorządów Uczniowskich szkół podstawowych Gminy Trąbki Wielkie na spotkanie. Uczniowie szkół z terenu naszej gminy mieli okazję poznać się i zintegrować. Wymieniliśmy się doświadczeniami z naszych działalności na rzecz szkoły. Rozmawialiśmy o potrzebach szkół i celach do realizacji na przyszły rok szkolny.
Info. Foto. Katarzyna Koss
20 maja przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez pszczelarza Pana Jarosława Cichockiego. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę pszczelarza, budowę ula, etapy powstawania miodu. Dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz, dymka i ramka. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z tymi owadami oraz miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza. Dzieci poznały różne gatunki miodu i dowiedziały się, że w zawodzie pszczelarza głównym zadaniem jest ochrona i dbanie o pszczoły, a nie zdobycie miodu. Warsztaty prowadzone przez Pana Jarosława były bardzo ciekawe i pouczające, uzmysłowiły naszym podopiecznym, jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami i dlaczego należy je chronić.
Info. Foto. Małgorzata Wysiecka
Info. Tomasz Tandek
Klasa 8 na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa miała warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty poprowadzili nasi zaprzyjaźnieni strażacy z OSP Mierzeszyn. Każdy uczeń przeprowadzał resuscytację, uczył się układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, tamować krwotoki oraz unieruchamiać złamaną kończynę. Wszyscy uczniowie zaliczyli na 5. To były bardzo ważne warsztaty i stanowczo trzeba ich organizować więcej, bo ludzkie życie jest bezcenne i nigdy nie wiemy kiedy przyjdzie nam je ratować.
Info. Foto. Ewa Kuliczkowska - Gosk
Dnia 23.04.2024 r w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta naszej Planety, który obchodzony jest co roku w Polsce 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest pod nazwą Światowy Dzień Ziemi. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piosenki ekologiczne i przypomnieli najważniejsze informacje związane z ochroną naszej Planety- co może uratować Ziemię i co jej szkodzi.
Info. Foto. Irena Korycka
W dniu 09.04.24 w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne skierowane do naszej młodzięży pod hasłem ,,NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA”. Warsztaty zostały przeprowadzone przez popularny zespół rapowy RYMcerze. Zespół HIP-HOPOWY dociera z projektem do młodych ludzi. W szkołach promują zdrowe postawy życiowe i wartości oraz właściwe wybory na podstawie własnej historii walki z nałogami, własnych doświadczeń oraz swojej twórczości muzycznej. Przestrzegają przed używkami i marnowaniem życia. RYMcerze mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu takich spotkań, są popularni w tej dziedzinie przez co młodzi ludzie pozytywnie odnoszą się do ich projektu oraz koncertów, które grają w kraju i za granicą.
Info. Foto. Irena Korycka
17 kwietnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Z pamiętnika kujonki” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska ”z Krakowa. Przedstawienie poruszało problem agresji i przemocy wśród rówieśników. Była to historia Pauliny – wzorowej uczennicy, która przez dwie szkolne koleżanki była szykanowana, poniżana i ośmieszana. Jej los wzbudził w uczniach wiele emocji i współczucia. Spektakl miał za zadanie pokazać jak daleko mogą się posunąć inni, by zranić człowieka i jakie mogą być konsekwencje takiej zabawy. W ten niecodzienny sposób bardzo dokładnie omówione zostało zjawisko przemocy i agresji wśród młodzieży w z punktu widzenia ofiary oraz oprawcy. Sztuka uzmysłowiła uczniom, że takie zachowania są niedozwolone, a przede wszystkim karalne.
Info. Foto. Małgorzata Wysiecka