Nawigacja

  • Bezpieczne ferie zimowe

    Bezpieczne ferie zimowe

    Bezpieczne ferie zimowe - list Pomorskiego Kuratora Oświaty

    http://www.kuratorium.gda.pl/bezpieczne-ferie-zimowe-2019/

  • Międzyszkolny Dzień Integracyjny

    Międzyszkolny Dzień Integracyjny

    We wtorek 29 stycznia 2019 roku uczniowie klas Va i Vb udali się z do Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie, gdzie w ramach projektu dotyczącego kształtowania kompetencji kluczowych odbył się  Międzyszkolny Dzień Integracyjny odbył się pod hasłem: „Integracja kluczem do rozwoju kompetencji społecznych”.

    Po przywitaniu gości głos zabrała Pani Dyrektor Halina Podolska, Wójt Gminy Pan Błażej Konkol oraz Kierownik Zespołu Oświaty Pani Patrycja Jereczek, którzy zachęcili do świetnej zabawy i lepszego poznawania w duchu przyjaźni, zgody i szacunku.

     

    Uczniowie każdej ze szkół zaprezentowali przygotowany układ taneczny, a uczniowie z Kłodawy nauczyli wszystkich chętnych tańca „Belgijka”.

    Podczas spotkania swój talent taneczny zaprezentowała  Weronika Rosanowska  - uczennica z Kłodawy, która wraz ze swoim treningowym partnerem – Kubą, zatańczyli dla wszystkich zebranych tańce standardowe i latynoamerykańskie. Po występie przeplatanym śpiewem pieśni biesiadnych i patriotycznych uczniowie udali się na poczęstunek. Potem odbyły się konkurencje sportowe, zaś ostatnim elementem było podsumowanie Międzyszkolnego Dnia Integracyjnego oraz wręczenie uczestnikom pamiątkowych pucharów, a tancerzom – upominków.

    Uczniowie Szkół w Kłodawie, Mierzeszynie, Sobowidzu z uśmiechami i zadowoleniem uczestniczyli w wydarzeniu, które na długo pozostanie w Ich pamięci.

    Dziękujemy Szkole Podstawowej w Kłodawie za miłą i sympatyczną Gościnę!

  • Siatkówka - Chłopcy II miejsce / Dziewczyny III miejsce w Gminie

    Siatkówka - Chłopcy II miejsce / Dziewczyny III miejsce w Gminie

    Dnia 16 stycznia odbyły się zawody w mini siatkówce. Przyjechały wszystkie szkoły z Gminy Trąbki Wielkie. Graliśmy sytemem każdy z każdym na dwóch boiskach. 

    Nasi Chłopcy zostali v-ce mistrzami Gminy a dziewczyny zajęły wysokie III miejsce. Tabele końcowe kształtowały się następująco.

     

    Chłopcy:

     

    1.SP Trąbki Wielkie

    2.SP MIERZESZYN

    3.SP Sobowidz

    4.SP Czerniewo

    5.SP Kłodawa

     

    Dziewczęta:

     

    1.SP Trąbki Wielkie

    2.SP Sobowidz

    3.SP MIERZESZYN

    4.SP Czerniewo

    5.SP Kłodawa

  • Gminny Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej

    W dniu 7 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kłodawie odbył się 15 Gminny Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej pod patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola. Jego celem jest rozwijanie uzdolnień muzycznych, przygotowanie do świadomego korzystania z dorobku rodzimej kultury muzycznej i twórczego uczestnictwa w życiu muzycznym gminy, rozwijanie zdolności odczuwania zawartych w kolędach treści emocjonalnych oraz popularyzacja literatury muzycznej o tematyce Bożonarodzeniowej. Udział w Konkursie wzięły 24 osoby w trzech kategoriach: przedszkolaki, uczniowie z klas I – III i z klas IV – VIII. Wykonawców oceniała Komisja Konkursowa, która pracowała w składzie: Patrycja Jereczek z Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich, Maria i Władysław Ornowscy z Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” oraz Leszek Orczykowski z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich.  Komisja ta zwracała głównie uwagę na wybór odpowiedniej Piosenki Bożonarodzeniowej, czystość i poprawność wykonania oraz na ogólne wrażenie artystyczne.
    Laureatami Konkursu zostali:
    - kategoria – przedszkolaki
    1. Julia Jędras (SP w Sobowidzu) – wykonywany utwór „Przybieżeli do Betlejem”
    2. Maja Szulc (SP w Mierzeszynie) – wykonywany utwór „Już blisko kolęda”
    3. Agata Dąbek (Przedszkole w Trąbkach Wielkich) – wykonywany utwór „Lulajże Jezuniu”
    - kategoria – uczniowie klas I – III
    1. Lilianna Krupińska (SP w Sobowidzu) – wykonywany utwór „Gdy śliczna Panna”
    2. Wiktoria Raducha (SP w Trąbkach Wielkich) – wykonywany utwór „Kolędowy czas”
    3. Nina Zaorska (SP w Kłodawie) – wykonywany utwór „Cicha noc”
    wyróżnienie: Kinga Luksenburg (SP w Warczu) – wykonywany utwór „Lulajże Jezuniu”
    - kategoria uczniowie klas IV – VIII
    1. Anna Morawska (SP w Czerniewie) – wykonywany utwór „Kolęda o ludzkim zrozumieniu”
    2. Amelia Frydrychowicz (SP w Kłodawie) – wykonywany utwór „Gdy śliczna Panna”
    3. Michalina Borowska (SP w Mierzeszynie) – wykonywany utwór „Kolęda płynie z wysokości”
    Karolina Ziegler (SP w Kłodawie) – wykonywany utwór „ A kto czy za rogiem”
    wyróżnienie: Oliwia Saldatk (SP w Warczu) – wykonywany utwór „A wczoraj z wieczora”
    Otrzymali oni statuetki, dyplomy, książki, maskotki i słodycze. Pozostałe osoby zostały wyróżnione książkami, maskotkami i słodyczami. Organizatorami Konkursu byli: Szkoła Podstawowa w Kłodawie i Fundacja Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci "Pan Władek".

     

    link do galerii

    http://www.goksir-trabkiwielkie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2032:piewali-piosenki-boonarodzeniowe&catid=127:kultura&Itemid=5

     

  • Przegląd Piosenki Bożonarodzeniowej

    Przegląd Piosenki Bożonarodzeniowej

    18 grudnia tradycyjnie w naszej szkole odbył się IV Szkolny Przegląd Piosenki Bożonarodzeniowej. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III zaprezentowały piosenki, tańce i tym samym wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Wszystkim wychowawcom bardzo dziękujemy za przygotowanie dzieci do przeglądu.

  • Nagranie płyty w Radiu Gdańsk

    Nagranie płyty w Radiu Gdańsk

    Dnia 19 grudnia uczniowie naszej szkoły, wraz z ucznami szkół z Kłodawy, Czerniewa i Trąbek Wielkich udali się do Radia Gdańsk, gdzie wspólnie w profesjonalnym koncertowym studio nagrali płytę z kolędami. Organizatorem tego wspaniałego przedsięwziącia była Fundacja "Pan Władek". Chórowi uczniów z gminy Trąbki Wielkie akompaniował na gitarze Pan Władysław Ornowski, natomiast na fortepianie Pan Krzysztof Rek. Po kilku godzinach ciężkiej pracy udało się nagrać piękną płytę, która będzie rozbrzmiewała podczas świąt w naszych domach. Kolędy będą puszczane również w Radiu Gdańsk. Naszą szkołę reprezentowały ucznnice Michalina Borowska i Roksana Rojkiewicz.

    Link do informacji na stronie Radia Gdańsk:

    https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/87339-spiewali-dla-pary-prezydenckiej-teraz-nagrywali-dla-radia-wyjatkowe-koledy-w-radiu-gdansk/87339-spiewali-dla-pary-prezydenckiej-teraz-nagrywali-dla-radia-wyjatkowe-koledy-w-radiu-gdansk

  • Sikorka Agatka - przedstawienie Teatru Gargulec

    Sikorka Agatka - przedstawienie Teatru Gargulec

    W piątek 14 grudnia odwiedził nas Teatr Gargulec z przedstawieniem " Sikorka Agatka". Wraz z tytułową bohaterką poznaliśmy zimowe zwyczaje ptaków żyjących w Polsce. W tej zabawnej opowieści dowiedzieliśmy się jak ciężko przetrwać zimę naszym skrzydlatym przyjaciołom i w jaki sposób możemy im pomóc. Z bocianem na moment przenieśliśmy się do Afryki, gdzie flaming i papuga zatańczyli egzotyczny taniec. 

    Wspaniała gra aktorów, niezwykła scenografia, piękne i kolorowe kostiumy oraz dobrze dobrana muzyka sprawiły, że na twarzach wszystkich dzieci zawitał uśmiech. 

     

    Info. M. W.   Foto. M. W. 

  • MIKOŁAJKI

    MIKOŁAJKI

    7 grudnia przybył do naszej szkoły długo wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj, który obdarował naszych uczniów paczkami.  Po wspólnie zatańczonej zumbie mikołajkowej dzieci rozwiązywały zagadki słowne o tematyce świątecznej, a na koniec obejrzały bajkę pt.: „Pomocnik Świętego Mikołaja”.

    Wśród gości, którzy przybyli wraz z Mikołajem był  Pan Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, Pan Władysław Ornowski - Fundacja ”Pan Władek” oraz Pani Patrycja Jereczek -  kierownik Oświaty Gminy Trąbki Wielkie. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

  • ANDRZEJKI

    ANDRZEJKI

    29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa w, której uczestniczyły klasy starsze ( IV-VIII). Uczniowie przygotowali wróżby, konkursy i zabawy andrzejkowe, a o oprawę muzyczną zadbali chłopcy z klasy VIII. Wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie imprezy bardzo dziękujemy.

  • Z WIZYTĄ W SOBOWIDZU

    Z WIZYTĄ W SOBOWIDZU

    Dnia 15 listopada 2018 uczniowie klas VI i VII gościli w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Budowanie jakości pracy szkół i przedszkola w gminie Trąbki Wielkie” realizowanego na terenie naszej gminy. Gospodarze i Goście rozegrali emocjonujące mecze piłki siatkowej, następnie udali się na ognisko, gdzie rozmawiali, robili pamiątkowe zdjęcia, piekli kiełbaski, ogrzewali się gorącą herbatą i wzmacniali siły słodkimi smakołykami. Hasłem przewodnim była integracja i dobra zabawa. Wszyscy uczniowie z Sobowidza i Mierzeszyna jednogłośnie stwierdzili, że trzeba częściej organizować tak ciekawe spotkania. Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej w Sobowidzu za miłe przyjęcie i zorganizowanie wspaniałej imprezy.

    Foto i tekst: K.R.

  • Dziewczyny z MIERZESZYNA v-ce MISTRZYNIAMI Powiatu Gdańskiego PIŁKA NOŻNA

    14 listopada Mistrzynie Gminy Trąbki Wielkie w Futsalu - nasze Dziewczęta pojechały na zawody Powiatowe do ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim.

     

    Z naszą reprezentacją przyjechało razem 6 szkół: SP Przejazdowo, SP 3 Pruszcz Gdański, SP Nowa Wieś Przywidzka, SP Pszczółki, SP Kolbudy. 

     

    Nasze dziewczyny trafiły do grupy ze SP Nowa Wieś Przywidzka oraz SP Pszczółki.

     

    Wyniki w naszej grupie:

     

    SP Pszczółki - SP Nowa Wieś Przywidzka  0:2

     

    SP Mierzeszyn - SP Nowa Wieś Przywidzka 1:0

     

    SP Mierzeszyn - SP Pszczółki 2:0

     

    Nasze Dziewczęta wygrywając wszystkie mecze zapewniły sobie 1 miejsce w grupie i grę w finale turnieju z gospodarzem Pruszczem Gdańskim.

     

    Klasyfikacja końcowa grupy A:

     

    1. SP Mierzeszyn

     

    2. SP Nowa Wieś Przywidzka 

     

    3.SP Pszczółki

     

    Klasyfikacja końcowa grupy B:

     

    1. SP 3 Pruszcz Gdański

     

    2. SP Przejazdowo

     

    3. SP Kolbudy

     

    Po rozgrywkach grupowych mecz o V miejsce grały SP Pszczółki oraz dziewczęta z SP Kolbudy. Wygrały dziewczyny z Kolbud po rzutach karnych. (3:3 ; karne 0:1)

     

    Mecz o III miejsce grały: SP Nowa Wieś Przywidzka - SP Przejazdowo 3:2

     

    Nasze dziewczyny grały finał z gospodarzem i faworytem zawodów - SP nr 3 Pruszcz Gdański 

     

    Po długim i wyrównanym meczu Nasze Dziewczyny przegrały 0:2

     

    KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

     

    1. SP 3 Pruszcz Gdański

     

    2. SP Mierzeszyn

     

    3. SP Nowa Wieś Przywidzka 

     

    4. SP Przejazdowo

     

    5. SP Kolbudy

     

    6. SP Pszczółki

     

    To duży sukces naszej szkoły - nasze Dziewczyny zostały v-ce Mistrzyniami Powiatu Gdańskiego. GRATULUJEMY!!!

  • Dziewczyny z Mierzeszyna MISTRZYNIAMI GMINY TRĄBKI WIELKIE W FUTSALU ( Piłce nożnej halowej) Nasi Chłopcy v-ce MISTRZAMI GMINY!

    8 listopada 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawnej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich zostały rozegrane Gminne Igrzyska Młodzieży w futsalu dziewcząt i chłopców.

     

    W turnieju dziewcząt i chłopców swoje reprezentacje zgłosiły SP Czerniewo, SP Kłodawa, SP Mierzeszyn i gospodarze SP Trąbki Wielkie. Zabrakło młodych piłkarek i piłkarzy z SP Sobowidz.

     

    Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym 2  razy  po 5 minut.

     

    Tabela końcowa  Igrzysk dziewcząt przedstawia się następująco, nasze DZIEWCZĘTA zostały MISTRZYNIAMI GMINY TRĄBKI WIELKIE!:

     

    I miejsce SP Mierzeszyn             7 pkt. 6:1 br.

     

    II miejsce  SP Trąbki Wielkie      7 pkt. 5:1 br.

     

    III miejsce SP Czerniewo            3 pkt. 2:6 br.

     

    IV miejsce SP Kłodawa                0 pkt. 1:6 br.

     

    Nasze DZIEWCZĘTA zostały MISTRZYNIAMI GMINY TRĄBKI WIELKIE!

     

    O pierwszym miejscu zadecydowały ilość bramek strzelonych. W bezpośrednim meczu pomiędzy SP Trąbki Wielkie i SP Mierzeszyn padł remis 1:1.

     

    Tytuł mistrza GIM w futsalu na rok szkolny 2018/2019 wywalczyły: Adamczyk Liwia, Antoniewicz Oliwia, Fritza Małgorzata, Kuśmierek Martyna, Roksana Rojkiewicz, Surma Fabiana,i Zitterman Alicja.

     

     

     

    Równolegle odbywały się również Igrzyska Chłopaków. Nasi Reprezentanci zostali v-ce Mistrzami Gminy Trąbki Wielkie. Gratulacje.

     

    Tabela końcowa igrzysk chłopców:

     

    I miejsce SP Trąbki Wielkie             9 pkt. 14:2 br.

     

    II miejsce SP Mierzeszyn                 6pkt. 8:3 br.

     

    III miejsce SP Czerniewo                3 pkt. 1:13br.

     

    IV miejsce SP Kłodawa                   0pkt. 3:8 br.

     

  • Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski w oddziale 6-latków.

    Dzieci od poniedziałku uczyły się codziennie jednej zwrotki hymnu narodowego. 

    Wspólnie z panią przygotowały dużą flagę naszego kraju. W piątek  9 listopada  przyszły ubrane na biało-czerwono. Każde dziecko wykonało flagę Polski, którą zabrało do domu aby udekorować nią swój pokój. Natomiast o godz. 11:11 przedszkolaki, dzieci z kl. I - VIII, grono pedagogiczne i pracownicy administracji szkolnej przyłączyły się do do akcji  "Rekord dla Niepodległej" i wspólnie zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego. 

    Dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu.

                                                                                     B.  U.  

  • Ślubowanie klasy I

    Ślubowanie klasy I

    W dniu 7 listopada miała miejsce uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej. Do ślubowania przystąpiło 16 uczniów. Na uroczystości byli obecni rodzice, dyrektor oraz wójt gminy Trąbki Wielkie pan Błażej Konkol. W tym dniu na widowni nie mogło zabraknąć przedszkolaków, uczniów klasy drugiej i trzeciej z wychowawcami, którzy tradycyjnie obdarowują pierwszaków słodkimi upominkami.

    Zanim dyrektor dokonał pasowania, uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny. Dwie uczennice z klasy VB, prowadzące program przeprowadziły pierwszaków przez egzamin na ucznia. Dzieci udowodniły, że potrafią ładnie śpiewać i tańczyć, że znają podstawowe zasady ruchu drogowego oraz doceniają ruch na świeżym powietrzu.

    Po uroczystości uczniowie otrzymali od rodziców pamiątkowe dyplomy oraz pióra od pana wójta. Następnie wraz z uczniami klasy drugiej i trzeciej wyjechali do Gdańska do Centrum Hewelianum. Tam spędzili czas na zajęciach w Laboratorium Pana Kleksa i w Świecie Wyobraźni.

     

    Joanna Dargacz

  • SZKOŁA W MIERZESZYNIE W TELEWIZJI GDAŃSKIEJ

    Zapraszamy do obejrzenia programu na temat naszego patrona księdza Jana Pawła Aeltermanna emitowanego przez Telewizję Polską dnia 5.11.2018. 

    Transmisję onlina można obejrzeć klikając na link

    https://gdansk.tvp.pl/2052597/droga

     

  • Rekord dla Niepodległej

    UWAGA UWAGA!!!

    W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zaśpiewamy wspólnie 4-zwrotkowy hymn narodowy.

  • Gminny konkurs wokalny "Wygraj szansę"

    Gminny konkurs wokalny "Wygraj szansę"

    Dnia 16 października w Trąbkach Wielkich odbyły się przesłuchania w Gminnym konkursie piosenki "Wygraj szansę". Naszą szkołę reprezentowały uczennice Martyna Rojkiewicz z klasy V i Michalina Borowska z klasy VIII. Dziewczyny bardzo dobrze wykonały swoje piosenki i otrzymały ogromne brawa od publiczności. Uczennice do konkursu przygotował pan Krzysztof Rek.

  • Nasi Chłopcy na 4 miejscu w Powiecie Gdańskim - Piłka Nożna Halowa

    Nasi Chłopcy na 4 miejscu w Powiecie Gdańskim - Piłka Nożna Halowa

     

    15 października po zdobyciu Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie, nasza reprezentacja Chłopaków (rocznika 2006 i młodsi) zmierzyła się z najlepszymi drużynami w powiecie w Łęgowie.

    Na powiaty przyjechało 8 drużyn. My trafiliśmy do grupy: SP Cedry Wielkie, SP Łęgowo, SP Pomlewo, SP Mierzeszyn.

    Po przegranym meczu z gospodarzami SP Łęgowo 1:3, wygraliśmy ze szkołą SP Cedry Wielkie 2:1 oraz SP Pomlewo 4:3.

    W grupie 2 miejsce dało nam możliwość meczu z drugą drużyną grupy A. Był to mecz o 3 miejsce na zawodach. Zmierzyliśmy się z SP Pruszcz Gdański i minimlanie przegraliśmy 2:3 co dało nam ostatecznie IV miejsce.

    Gratulacje!

     

    Klasyfikacja końcowa:

     

    1.SP Kolbudy

    2.SP Łęgowo

    3.SP Pruszcz Gdański

    4.SP Mierzeszyn

    5.SP Pomlewo

    6.SP Pszczółki

    7.SP Suchy Dąb

    8.SP Cedry Wielkie

              

  • Dziewczyny z Mierzeszyna v-ce Mistrzyniami Gminy Trąbki Wielkie w Unihokeju, Chłopcy na III miejscu

    Dziewczyny z Mierzeszyna v-ce Mistrzyniami Gminy Trąbki Wielkie w Unihokeju, Chłopcy na III miejscu

     

    17 października do naszej szkoły przyjechały 3 reprezentacje z Gminy Trąbki Wielkie.

    Byliśmy gospodarzami zawodów w Unihokeja rocznika 2003-2005

    Mecze odbywały się na zmianę chłopcy - dziewczyny. Systemem „każdy z każdym”.

    Nasze Reprezentantki spisały się rewelacyjnie wygrywając z SP Sobowidz, później z SP Mierzeszyn.

    W decydującym meczu przegrały ze zdecydowanie bardziej doświadczoną drużyną SP Trąbki Wielkie 4:1

    Nasze Dziewczyny zostały v-ce Mistrzyniami Gminy Trąbki Wielkie.

     

    Klasyfikacja końcowa dziewczęta rocznik 2003-2005:

     

    1. SP Trąbki Wielkie

    2. SP Mierzeszyn

    3. SP Sobowidz

    4. SP Czerniewo

     

    Nasi Chłopcy również rozegrali 3 mecze. Niestety mieliśmy duży problem ze skutecznością.

    Na dużą pochwałę zasługuje gra obronna naszej męskiej drużyny i postawa bramkarza Filipa Chudzickiego, który nie wpuścił ani jednej bramki.

    Wszystkie mecze bezbramkowo zremisowaliśmy 0:0

     

    Klasyfikacja końcowa chłopcy rocznik 2003-2005:

     

    1.SP Sobowidz

    2.SP Trąbki Wielkie

    3.SP Mierzeszyn

    4.SP Czerniewo

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzeszynie
    ul. Wolności 19
    83-041 Mierzeszyn
  • 586828128
    512006367

Galeria zdjęć