Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu zaprosił przedstawicieli Samorządów Uczniowskich szkół podstawowych Gminy Trąbki Wielkie na spotkanie. Uczniowie szkół z terenu naszej gminy mieli okazję poznać się i zintegrować. Wymieniliśmy się doświadczeniami z naszych działalności na rzecz szkoły. Rozmawialiśmy o potrzebach szkół i celach do realizacji na przyszły rok szkolny.
Info. Foto. Katarzyna Koss
20 maja przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez pszczelarza Pana Jarosława Cichockiego. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę pszczelarza, budowę ula, etapy powstawania miodu. Dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz, dymka i ramka. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z tymi owadami oraz miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza. Dzieci poznały różne gatunki miodu i dowiedziały się, że w zawodzie pszczelarza głównym zadaniem jest ochrona i dbanie o pszczoły, a nie zdobycie miodu. Warsztaty prowadzone przez Pana Jarosława były bardzo ciekawe i pouczające, uzmysłowiły naszym podopiecznym, jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami i dlaczego należy je chronić.
Info. Foto. Małgorzata Wysiecka
Info. Tomasz Tandek
Klasa 8 na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa miała warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty poprowadzili nasi zaprzyjaźnieni strażacy z OSP Mierzeszyn. Każdy uczeń przeprowadzał resuscytację, uczył się układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, tamować krwotoki oraz unieruchamiać złamaną kończynę. Wszyscy uczniowie zaliczyli na 5. To były bardzo ważne warsztaty i stanowczo trzeba ich organizować więcej, bo ludzkie życie jest bezcenne i nigdy nie wiemy kiedy przyjdzie nam je ratować.
Info. Foto. Ewa Kuliczkowska - Gosk
Dnia 23.04.2024 r w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta naszej Planety, który obchodzony jest co roku w Polsce 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest pod nazwą Światowy Dzień Ziemi. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piosenki ekologiczne i przypomnieli najważniejsze informacje związane z ochroną naszej Planety- co może uratować Ziemię i co jej szkodzi.
Info. Foto. Irena Korycka
W dniu 09.04.24 w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne skierowane do naszej młodzięży pod hasłem ,,NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA”. Warsztaty zostały przeprowadzone przez popularny zespół rapowy RYMcerze. Zespół HIP-HOPOWY dociera z projektem do młodych ludzi. W szkołach promują zdrowe postawy życiowe i wartości oraz właściwe wybory na podstawie własnej historii walki z nałogami, własnych doświadczeń oraz swojej twórczości muzycznej. Przestrzegają przed używkami i marnowaniem życia. RYMcerze mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu takich spotkań, są popularni w tej dziedzinie przez co młodzi ludzie pozytywnie odnoszą się do ich projektu oraz koncertów, które grają w kraju i za granicą.
Info. Foto. Irena Korycka
17 kwietnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Z pamiętnika kujonki” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska ”z Krakowa. Przedstawienie poruszało problem agresji i przemocy wśród rówieśników. Była to historia Pauliny – wzorowej uczennicy, która przez dwie szkolne koleżanki była szykanowana, poniżana i ośmieszana. Jej los wzbudził w uczniach wiele emocji i współczucia. Spektakl miał za zadanie pokazać jak daleko mogą się posunąć inni, by zranić człowieka i jakie mogą być konsekwencje takiej zabawy. W ten niecodzienny sposób bardzo dokładnie omówione zostało zjawisko przemocy i agresji wśród młodzieży w z punktu widzenia ofiary oraz oprawcy. Sztuka uzmysłowiła uczniom, że takie zachowania są niedozwolone, a przede wszystkim karalne.
Info. Foto. Małgorzata Wysiecka
17 kwietnia odbył się Gminny Konkurs "Jan Brzechwa w słowie i obrazie", którego organizatorami byli: Przedszkole im. Jana Brzechwy w Trąbkach Wielkich oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich. Udział w konkursie wzięły również dzieci z naszego przedszkola i zajęły następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.
KONKURS PLASTYCZNY
KATEGORIA 4 - LATKI: I miejsce - Izabela Korycka
III miejsce - Antonina Pietrzyk
KATEGORIA 5 - LATKI: I miejsce - Maja Kowalska
II miejsce - Maria Bagińska
KATEGORIA 6 - LATKI: III miejsce - Liliana Pietrzyk
KATEGORIA 7 - LATKI: II miejsce - Antoni Czerwiński
KONKURS RECYTATORSKI
KATEGORIA 4 - LATKI: III miejsce Lidia Kiełpin
KATEGORIA 6 - LATKI: II miejsce Wiktoria Baran
KATEGORIA 7 - LATKI: Wyróżnienie Antoni Czerwiński
Info. Foto. Małgorzata Wysiecka
16 kwietnia uczniowie klasy VII i VIII wybrali się do Gdańskiej Galerii Zmysłów. Jest to muzeum zwiedzane w ciemności przy użyciu wszystkich zmysłów poza wzrokiem. Wizyta w Galerii pozwoliła spojrzeć na otaczający nas świat zmysłami. Dostrzec niezauważalne i poznać zmysłowość ciemności, zapachu i dźwięku.
Info. Foto. Katarzyna Koss
Historia o tym jak zwyciężać z najbardziej przebiegłymi, niewidzialnymi wrogami, wdrażając nawyki higieniczno-zdrowotne.
W każdym z nas drzemie superbohater: Codziennie walczymy z niewidzialnym wrogiem, myjąc ręce czy zęby. Codziennie zdobywamy supermoce poprzez odpowiednią dietę, ruch i sen. Ruszamy również na ratunek słabszym, unikając kontaktu gdy się źle czujemy. Główna bohaterka Elwira wyrusza w podróż poznać odwiecznych wrogów ludzkości - wirusy i bakterie. Na swojej drodze spotka Jego Mikrowysokość, króla wszystkich mikrobów. Spotyka również dobre bakterie i uczy się je rozpoznawać. Dokonując słusznych wyborów, z pomocą publiczności, ze zwykłej dziewczynki zmienia się w superbohaterkę.
Info. Foto. Małgorzata Wysiecka
10 kwietnia Fundacja "Pan Władek" przekazała naszej szkole telewizor Nokia 75 cali. Cała społeczność szkolna serdecznie dziękuje Pani Marii i Władysławowi Ornowskim za otrzymany dar.
Info. Małgorzata Wysiecka
09 i 10 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w warsztatach robienia pizzy w restauracji Widook w Przywidzu. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd wywodzi się pizza, jak ją prawidłowo przygotować. Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy przedszkolaki poradziły sobie znakomicie. Pizza była przepyszna. Serdecznie dziękujemy Restauracji Widook za przeprowdzenie wspaniałych warsztatów kulinarnych.
Info. Foto. Małgorzata Wysiecka
2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Autyzm jest złożonym zaburzeniem rozwoju ośrodkowego układu nerwowego, który rozpoznawany jest u tysięcy dzieci w całej Polsce. Zmienia postrzeganie świata, zniekształcając pracę zmysłów. Osoby w spektrum autyzmu mierzą się z różnymi trudnościami w codziennym życiu, a dotyczyć one mogą między innymi: komunikowania uczuć, budowania relacji, mówienia, czy uczenia się. Wszyscy możemy okazać solidarność tego dnia np. dodając niebieski kolor do swojego ubrania.
Rodziców dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkolnych zachęcamy do obejrzenia wspólnie filmów:
„Dzień Świadomości Autyzmu” https://www.youtube.com/watch?v=lutqa7xEqv4
„Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie.” https://www.youtube.com/watch?v=GjBNT1u9ph8
„Autyzm” https://www.youtube.com/watch?v=5n93mDQ8080
Uczniów klas starszych zachęcamy do obejrzenia filmu:
„Tacy Jak Wy” https://www.youtube.com/watch?v=vBxGaAj9ke4
Info. Dorota Sobiło
27 marca w murach naszej szkoły pojawił się wspaniały gość "Wielkanocny Zajączek". Najpierw zawitał do przedszkolaków i obdarował je świątecznymi paczkami. Następnie zajączek udał się do klas 1-8 i częstował uczniów czekoladowymi jajeczkami oraz życzył wszystkim "Wesołych Świąt". W szkole zapanowała świąteczna atmosfera, a dzięki Trójce Klasowej i Radzie Rodziców dzieci zostały obdarowane prezentami i słodkościami. To był bardzo radosny dzień, pełen wrażeń i uśmiechu.
Info. Foto. Małgorzata Wysiecka
WYNIKI REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO
W ROKU SZKOLNYM 2024/2025
LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH:
Komisja Rekrutacyjna informuje, że w dniach 20 - 22 marca 2024 r. oczekuje na podpisane przez rodzica/prawnego opiekuna kandydata potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do Publicznego Przedszkola w Mierzeszynie w roku szkolnym 2024/2025.
Potwierdzenie woli przyjęcia należy złożyć drogą e-mail lub osobiście w sekretariacie szkoły.
Druki są dostępne na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.
W dniu 25 marca 2024 r. zostanie podana do publicznej wiadomości lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Publicznego Przedszkola w Mierzeszynie.
Przypominamy, że o przyjęciu dziecka do oddziału przedszkolnego decyduje liczba punktów uzyskanych w postępowaniu rekrutacyjnym.
Liczba wolnych miejsc w Publicznym Przedszkolu w Mierzeszynie w roku szkolnym 2024/2025 wynosi: 11.
Potwierdzenie woli przyjęcia jest w poniższym linku.
Potwierdzenie_woli_przyjecia.pdf
Komisja Rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mierzeszynie ogłasza listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w toku postępowania rekrutacyjnego do Publicznego Przedszkola w Mierzeszynie na rok szkolny 2024/2025.
LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH:
1. Czaja Nikola
2. Dąbkowska Wiktoria
3. Formela Marcin
4. Kamiński Ignacy
5. Klimowski Tymon
6. Klimowski Patryk
7. Kolaska Stanisław
8. Korycka Marta
9. Krajewski - Rakowski Nikodem
10. Luksenburg Laura
11. Pliszczyńska Liliana
12. Plutowski Nikodem
13. Polek Pola
14. Sulewski Wiktor
15. Szews Maria
16. Wenta Laura
17. Wontka Maksymilian
18. Zabrocki Bruno
19. Żbikowska Nina
20. Żuchowska Zuzanna
21. Żurawska Inga
22. Żurawski Rafał
LISTA KANDYDATÓW NIEZAKWALIFIKOWANYCH: